گوگل به زودی نسخه جدید سیستم عامل همراه خود یعنی اندروید را عرضه می‌کند، سیستم عاملی که طبق سنت همیشگی این شرکت به ترتیب حروف الفبا نامگذاری می‌شود و این بار نوبت به حرف O رسیده است. تا پیش از این بسیاری بر این باور بودند که نام کامل این نسخه از اندروید، کوکی های Oreo خواهد بود، یعنی شبیه به اقدامی که گوگل در سال ۲۰۱۳ میلادی برای نامگذاری نسخه ۴٫۴ اندروید یا همان کیت کت انجام داد. اما اکنون اخبار جدیدی درباره نام جدید اندروید او منتشر شده است.

کد منبع اندروید به تازگی ارزیابی شده است و این ارزیابی‌ها از ارجاع های مختلف به عبارت ‘oc-dev’ خبر می‌دهند. ترکیب این حروف (oc) می‌توانند خلاصه شده کلمه Oatmeal Cookie باشند، به خصوص اینکه در جریان کنفرانس Google I/O امسال بارها شاهد نمایش اسلایدشوهای مختلفی از کوکی‌های اوتمیل بودیم.

انتظار می‌رود که Background Limits یکی از قابلیت‌های اندروید O باشد، قابلیتی که مانع از فعالیت اپلیکیشن‌ها در بکگراند خواهد شد تا عمر باتری دستگاه طولانی‌تر شود. نمایش نوتیفیکیشن‌ها بر مبنای موضوع نیز یکی از قابلیت‌های اندروید O است. تصویر در تصویر نیز که کاربران اندرویدی از مدت‌ها پیش انتظارش را می‌کشیدند در این نسخه از اندروید عرضه خواهد شد تا کاربران بتوانند همزمان در دو پنجره مختلف در تبلت‌ها یا گوشی های اندرویدی خود، کارهای متفاوتی را انجام دهند. استفاده از کیبورد QWERTY مجازی نیز در این نسخه از اندروید استفاده از این سیستم عامل را برای کاربران ارتقا خواهد داد.

اگر امیدوار بودید که حرف O در نسخه جدید اندروید نماینده بیسکوییت‌های پرطرفدار اوریو باشد، باید بدانید که شرکت گوگل نتوانسته با شرکت Nabisco بر سر استفاده از نام این کوکی محبوب به توافق برسد.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here