چگونه اپل با فشرده سازی عکسهای بیشتری را در آیفون جای می دهد

0

جدیدترین نرم افزار آیفون اپل تلاش می کند جهان را از دوران JPEG حرکت دهد. CNET این تکنولوژی را رمزگشایی می کند.

در سال 1992، بیل کلینتون رئیس جمهور آمریکا شد، مایکروسافت ویندوز 3.1 را منتشر کرد و کارشناسان عکس های دیجیتال فرمت تصویر JPEG را ایجاد کردند. اولین این دو تا برای مورخین اهمیت بیشتری دارد، اما یک قرن بعد، JPEG بخشی از زندگی روزمره ما شد.

این دستاورد قابل توجهی برای صنعت محاسبات سریع است. با این حال، اپل فکر می کند زمان شروع حرکت فرا رسیده است.

برای این منظور، در ماه جاری در کنفرانس برنامه نویسان WWDC اعلام کرد که با استفاده از فناوری جدید عکسبرداری به نام HEIF، برای iPhones، iPads ها و مکینتاش ها، برای پشتیبانی از پردازش تصویر با کارایی بالا، این امکان را فراهم می کند. HEIF نیمی از فضای ذخیره سازی را به عنوان یک عکس JPEG با همان کیفیت نیاز دارد. بنابراین مطمئن هستید تصویب HEIF بی فایده است؟

جواب منفی است.

مشکلات سازگاری و عوامل دیگر پیچیدگی چشم انداز HEIF است. اما اپل نفوذ گسترده ای در صنعت رایانه دارد. اگر موفق شود HEIF را به جریان اصلی تبدیل می کند، ما تنها برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی، بلکه از عکس های خنثی متحرک، قابلیت های قدرتمندتر ویرایش تصویر و حتی وعده های واقعیت افزوده، سود می بریم.

برای کمک به شما در درک مسائل، در اینجا به HEIF نگاه کنید.

چرا من حتی باید درباره HEIF نگران باشم؟
شانس خوبی برای HEIF وجود دارد. HEIF نه تنها اجازه می دهد عکس های بیشتری را بر روی گوشی خود ذخیره کنید، بلکه HEIF همچنین عکاسی دیجیتال را از راه های مهم مدرن می کند. این مهم با پشتیبانی اپل امکان پذیر به نظر می رسد. این شرکت سودآورترین شرکت تکنولوژیک در جهان است که یکی از بزرگترین تلفن های دنیا و بسیاری از رایانه ها را نیز دارد. تأیید اپل با برنامه نویسان برنامه، تولید کنندگان تراشه و میلیون ها نفر که از محصولات خود استفاده می کنند بسیار مهم است. بهترین گزینه برای راه اندازی HEIF در حال حاضر است.
Google Trends نشان می دهد که میزان علاقه به HEIF، نشان داده شده با رنگ آبی، هنگامی که اپل حمایت خود را در WWDC اعلام کرد، افزایش یافت. خط قرمز پادشاه فرمت های تصویر، JPEG را نشان می دهد و خط زرد رقیب گوگل WebP است.
یک ثانیه به عقب بازگردیم. دوباره فرمت فایل عکس چیست؟
این یک روش استاندارد برای رایانه ها برای ذخیره و مشاهده تصاویر است. مهم نیست که شما یک عکس با یک تلفن آندروید گرفته اید و سپس آن را با هم اتاقی کالج با کامپیوتر ویندوز به اشتراک بگذارید. JPEG، پادشاه فرمت های عکس، در حدود دهه ها بوده است، و هر دستگاه محاسباتی خارج از آن فایل های JPEG را درک می کند. اما HEIF جدید است، بنابراین بسیاری از دستگاه ها امروز هیچ نظری ندارند که چگونه با آنها برخورد شود. برای آن دستگاه ها، برخورد با یک فایل HEIF مانند زمانی است که شما از یک کشور بازدید می کنید که زبان آن کشور را نمی دانید.
خوب، اما چرا من اهمیت می دهم؟
بزرگترین مزیت آن فشرده سازی داده ها است. نسخه اصلی و با کیفیت بالای یک تصویر اغلب می تواند کاهش یابد، بنابراین شما می توانید بیشتر بر روی گوشی خود و بیشتر در مورد داده هایی که ماهانه روی شبکه داده خود بارگذاری می کنید نگران زمانی که شما آنها را به اشتراک می گذارید نباشید.

Dror Gill می گوید :  ” تکنولوژی اصلی شرکت Beamr بهینه سازی تصویر و ویدئو است ، از دیدگاه تکنولوژیکی، بدون شک بهتر از JPEG است. شما با کیفیت مشابه با بیت های کمتری آن را دریافت می کنید.”

آیا HEIF باعث خاتمه JPEG می شود؟
به هیچ وجه. حتی اگر HEIF تبدیل به یک ضربه شدید شود، میلیاردها JPEG در اینترنت، تلفن، رایانه های شخصی، دوربین های دیجیتال و شمارنده های بی شماری دیجیتال ادامه خواهد یافت. اگر قرار است فرمتی به جاودانگی برسد، فایل های متنی و JPEG خواهد بود.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here